Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601
Klub oslávi dvadsať rokov existencie. Mal prísť aj Grosics. | Život pod hradom

Klub oslávi dvadsať rokov existencie. Mal prísť aj Grosics.

Futbalový klub Krásnohorské Podhradie radie oslávi 5. júla 2014 dvadsať rokov od svojho založenia. Nápad usporiadať oslavu prišiel už začiatkom roka a prvýkrát sa o ňom začalo hovoriť medzi “starými pánmi”, teda hráčmi – seniormi, ktorí kedysi za klub tiež hrávali a terajším vedením.

Okrem oslavy futbalu si domáci i hostia pripomenú aj návštevu zlatého mužstva maďarského futbalu z roku 1998 a odhalia im pamätnú tabuľu. Tá bude zdobiť stenu práve zrekonštruovanej budovy klubu v areáli miestneho ihriska. Živé legendy – Buzánsky, Grosics, Hidegkúty a Puskás zavítali v lete pre 16-timi rokmi do Podhradia, aby sa osobne stretli s fanúšikmi.

Práve zosnulý Grosics tesne predtým, ako opustil rady živých, prisľúbil svoju účasť na podujatí. Brankár známeho maďarského aranycspat-u síce chorľavel, ale zomrel nečakane. S posledným žijúcim členom zlatého mužstva – Buzánskym – sa dokonca mal v Nemecku zúčastniť aj ďalšej pamiatkovej slávnosti. Maďarsko, ako brankár chýrneho mužstva,  reprezentoval 86-krát. Aj napriek telefonickému prísľubu sa legenda futbalu už krásnohorských osláv bohužiaľ nezúčastní.

Terajší predseda klubu a súčasne aj aktívny hráč, Štefan Kún prostredníctvom pozvánky oznamuje priaznivcom futbalu program osláv:

10:00 Príchod hostí

11:00 Oficiálne privítanie v kultúrnom dome

11:30 Slávnostný pochod do areálu futbalového klubu

12:00 Odhalenie pamätnej tabule, slávnostnýpríhovor, odovzdanie pamätných plakiet

13:00 Futbalové zápasy

18:00 Večera

20:00 Voľná zábava

Okrem spomenutého sa budú môcť pozvaní a návštevníci pokochať starými fotografiami – v klube pri kultúrnom dome – a ďalšími vystavenými futbalovými rekvizitami. Pripravené bude aj občerstvenie, navarený bude guláš, odohrajú sa turnaje domácich s hosťami. Každého, kto sa kedy motal okolo futbalu a bol alebo je jeho priaznivcom, srdečne očakávajú.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridaj komentár