Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601
Roland Neupauer na radnici | Život pod hradom

Roland Neupauer na radnici

Už dnes sa spúšťa výstava malieb výtvarníka Rolanda Neupauera pod názvom “Na radnici“. Otvorenie je naplánované na 7. februára na 17.00, ako inak, na radnici v Rožňave, na Námestí baníkov pod číslom 32 na prvom poschodí.

Kurátorkou výstavy je historička umenia Angelika Matušková, ktorá o Neupauerovi tvrdí, že ” jeho impulzívny a dynamický prejav vypovedá o autorovej snahe oslobodiť sa a hľadať nové možnosti práce s maliarskym médiom“. “Jeho obrazy“, podľa nej, “poukazujú na neobmedzené možnosti maľby ako nástroja komunikácie a spôsobu zhmotnenia uvažovania autora. Sú vyjadrením osobného hľadania slobody so snahou o úprimné vyjadrenie vlastných pocitov a nazerania na svet“.

Roland je predstaviteľom mladej generácie súčasných výtvarníkov žijúcich a tvoriacich vo svojom domácom protredí. Je absolventom ateliéru profesora Bergera na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V súčasnosti disponuje vlastným maliarskym programom a jeho momentálny výtvarný záujem je plne sústredený v abstraktných formách. Impulzívny a dynamický maliarov prejav vypovedá o umelcovej snahe oslobodiť sa a hľadať  nové možnosti práce s maliarskym médiom.

Jeho predchádzajúci remeselný prístup k maľbe sa pretransforomoval do spontánneho a intuitívneho procesu tvorby. Uvoľneným a expresívnym rukopisom zachytáva zmyslové pôsobenie svoho bezprostredného okolia a vnútorne oslobodený od akýchkoľvek pravidiel necháva prehovoriť farbu, gesto a emócie a tak veľmi živou a sviežou farebnosťou dosahuje silné pôsobenie na diváka.

Ak dnešnú vernisáž nestihnete, výstavu môžete navštíviť až do 27. februára. Nechajte na seba Neupauerove obrazy a ich výpovednú hodnotu pôsobiť.

Zdroj a foto: Roland Neupauer

r

Katalóg obrazov 2010:

Katalóg obrazov 2012:

Katalóg obrazov 2013:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridaj komentár