Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/www/ac4b5206/public/zivotpodhradom/wp-includes/plugin.php on line 601
O týždeň volíme | Život pod hradom

O týždeň volíme

Voľby do orgánov samosprávnych krajov – vyšších územných celkov – sa uskutočnia v sobotu 9. novembra 2013 od 9.00 do 22.00.

Od rozhodnutí župných poslancov vo veľkej miere záleží, aké budú v kraji školy, nemocnice, domovy dôchodcov, ale aj divadlá, galérie, múzeá a knižnice.

Rozhodujú aj o tom, koľko peňazí a kam pôjde na opravu ciest, schvaľujú cestnú daň, ceny v autobusovej doprave, dotujú umelecké školy, poskytovateľov sociálnych služieb, kultúru a šport. Vedenie župy môže ovplyvniť aj to, koľko peňazí z eurofondov bude do regiónu prúdiť. Kraje majú kompetencie, ktoré ovplyvňujú bežný život ľudí. Blížiace sa voľby by teda nemali stáť na pokraji vášho záujmu.

Volebný obvod Rožňava, ktorý je identický s hranicami okresu, má v 57-člennom krajskom parlamente 5 poslaneckých mandátov, tentokrát sa o ne uchádza 36 kandidátov.

Z Krásnohorského Podhradia kandidujú, za poslancov do krajského parlamentu traja občania:

Peter Bollo (40 r.), starosta obce Krásnohorské Podhradie – za koalíciu KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS

Štefan Szaniszló (45 r.), živnostník – za ĽSNS

Ľudovít Gunár (52 r.), živnostník – za Za SRÚS

 

Koho z nasledujúcich 3 kandidátov budete voliť?

Pozrieť výsledky

Loading ... Loading ...

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridaj komentár